A www.portfolio.hu adott hírt arról, hogy a Modern vállalkozások program konstrukció jelentős ismertségnek és népszerűségnek örvend a pályázó, vagy a pályázást tervező vállalkozások körében.

A korábban meghirdetett támogatható projektek száma háromezer darab a pályázati kiírás szerint. A jelenlegi ismeretek szerint már május utolsó napjaira elérte a pályázó csatlakozni kívánók száma a kilencezer feletti számot.

A Modern Vállalkozások program keretében a kiírók, a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara célja, hogy a hazai mikro, kis és közepes méretű vállalkozások digitális fejlesztésén keresztül kívánja előmozdítani a csatlakozó KKV-k versenyképességét.

A két kiíró tervei szerint – a megnövekedett, gyakorlatilag háromszoros jelentkezés hatására – 2017 júniusában újraindul a Modern Vállalkozások program.

A Modern Vállalkozások program mintegy kettő milliárd forint európai uniós forrásból került kialakításra és meghirdetésre. A program egy évvel ezelőtt, 2016 tavaszán indult, a forrásokat a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 1,75 milliárd Ft-vel, a Társadalomért Egyesület 218 millió Ft-vel, a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség 32 millió Ft-vel konzorciumi formában biztosította.

A Modern Vállalkozások program alapvető célja az, hogy a magyarországi mikro-, kis- és középvállalkozások esetében az informatikai készségek fejlesztése megvalósuljon, azon belül az új informatikai alkalmazások minél inkább elterjedjenek körükben, és az előnyeik széles körben ismertté váljanak. A tovagyűrűző hatás az a program megvalósítói szerint, hogy a korszerű informatikai megoldások minél szélesebb körben elterjedjenek körükben.

A kétéves program tehát lehetőséget nyújt arra, hogy a csatlakozott vállalkozások versenyelőnyre tegyenek szert a piacon. A program a konvergencia régiókban működő vállalkozások számára nyújt lehetőséget a digitális kompetenciák erősítésére.

Összességében jelen pályázati ciklusban mintegy hatvan milliárd forint áll rendelkezésre abból a célból, hogy a magyar vállalkozások informatikai, digitális helyzete erősödjön.

Parrach László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke elmondta, hogy a program keretében jelentkezők közül már mintegy ötezer vállalkozás átvilágítása valósult meg, és ennek eredményeképpen 3 517 cég kapta meg a “Digitálisan felkészült vállalkozás” minősítést.

A minősítés arra utal, hogy a címet birtokló vállalkozás alkalmas arra, hogy a meglévő rendszerüket képes továbbfejleszteni, és ebben a célban támogatásra érdemes. Azon vidéki vállalkozások, amelyek rendelkeznek a “Digitálisan felkészült vállalkozás” minősítéssel, kedvezményesen juthatnak hozzá informatikai termékekhez és szolgálatásokhoz.

A program népszerűsítésére eddig 127 információs nap is szolgált, érdemes tájékozódni tehát a júniusban tovább folytatódó Modern Vállalkozások Programja – Vállalkozz digitálisan! lehetőségeiről.